Duyurular

KADIN KAHRAMANIN YOLCULUĞU

Cesaret...Harekete Geçme...Sorumluluk...Aşk

devamı

 

Art&Therapy``de Kadınlara Özgü Oyunculuk Çalışması

Aşk ve cesaret konulu seminerimize davetlisiniz.

devamı

 

Şubat Ayı Seminerleri

Geçen ay ergenlik çağının zorluklarını aşmalarına yardımcı olmak amacıyla düzenlediğim "Çocukluktan Ergenliğe" seminerine yoğun ilgi gösteren tüm anne-babalara teşekkür ediyorum.

devamı

 

Hoşgeldiniz

Hoşgeldiniz

Mesleğimi görünmeyen bir varlık (ruh) üzerine seçmiş olmam beni onun kendini ifade yolu olan sanata yöneltti. Sanatın her dalında ruhların kendini anlatma çabasını gördüm. Fakat ruhun kendini ifade etmesini sağlayan, varlığının ispatı bedendi. Bu düşünce yüksek lisansımı oyunculuk üzerine yapmayı seçmeme neden oldu.

 

Sanat herkesin işi değildir diyenlere çocuklarla resimler yaptık... Onlarla bir melodiden yola çıkarak öyküler yazdık: Her anı mükemmeldi.

 

Oyuncularla filmlerdeki karakter ve tiplerin psikolojik temelleri üzerine çalıştık. Öğrencilerime yaratma cesaretinin psikoloji bilgisiyle desteklenmesinin önemini anlatmak istedim.


Filmlerdeki kahramanlara hizmet eden yan karakterlerin senaryodaki etkisini çalışırken, yaşam senaryomuzda yanımıza aldığımız karakterlerin bizi nasıl etkilediğine yöneldim. Bu karakterler psikanalitik olarak benliğimizde de yer alıyordu. Bizi engelleyen karakterlere sığınmamız , yapışmamız ya da bazı insanların söylediklerine aldırış etmemiz; onları bir anda zihnimizde başköşeye oturtmamız buldandı. Eğitimlerimde ,bu soyut karakterleri filmlerden parçalarla somut hale getirerek görünür ve anlaşılır hale getirmek istedim. Bu yüzden atölyelerime katılanlar zaman zaman izleyici çoğu zaman da bu karakterlere benzer özelliklerini hareket ettirici bir oyuncu haline geliyorlar. Kendi kişilik analizimde eğlencenin merkezde olduğunu fark ettim. Bu yüzden işimi yaparken de eğlenmeyi seçtim. Fakat asıl mesele becerikli ve güçlü bir oyuncu olabilmekte: Bu son söylediğim o kadar çok şey ifade ediyor ki benim için.

 

 

Özün hayatındaki rolün!

 

 

Senin merkezinde ne var?

 

Facebookta Paylaş Facebookta Paylaş